Kapsuła Czasu XII LO

                                        

21 marca 2011 roku (pierwszy dzień wiosny) w naszej szkole odbędzie się zakopanie kapsuły czasu. Myślimy, że to dobry pomysł akurat teraz, kiedy nasza szkoła obchodzi 20 lat. Uroczystość odbędzie się około lekcji 4 (dokładny czas podamy przed uroczystością). Każda klasa ma przygotować coś, co włoży do kapsuły dla następnych pokoleń. Rzecz ta ma symbolizować klasę. Mogą to być listy do przyszłych uczniów, pozdrowienia, przestrogi, rady, pamiątki, zdjęcia, filmy …itp. Należy ją podpisać i przekazać do 16 marca do p. Owczarzy lub p. Czwarno. Wszystkie przedmioty zostaną umieszczone w kapsule i zakopane na najbliższe 10 lat (może więcej). Zostanie odkopana przy naszym następnym jubileuszu i uzupełniona o następne (mamy nadzieję) pamiątki.


21 grudnia 2010 roku o godzi. 12.00 odbędzie się „Cafe Henio”. Jest to jedna z imprez towarzyszących obchodom XX-lecia naszej szkoły. Podczas jej trwania będzie można dowiedzieć się czegoś o szkole dawniej i dzisiaj, spotkać absolwentów i byłych nauczycieli oraz zobaczyć ostatnie dzieło naszego szkolnego teatru „Scena bez dystansu” – sztukę „Mały Książę”. Impreza potrwa do ok. godziny 14.00. Serdecznie zapraszamy chętnych.


W galerii zdjęć umieszczono zdjęcia z balu absolwentów, – który odbył się 10 listopada 2010. Jeżeli ktoś z uczestników balu chciałby zdjęcia na pamiątkę może uzyskać je od Jakuba Junga, p. Pawła Szczęsnego lub p. Marty Owczarzy (zdjęcia od Marty Owczarzy są lekko poprawione). Ściąganie zdjęć ze strony nie jest dobrym pomysłem gdyż są one zmniejszone i przez to po ściągnięciu są znacznie gorszej jakości


 

Zakończyła się akcja „Góra Grosza 2010” – w tym roku zebrano 136, 54 zł. Czyli około 5 kg monet. Nie jest to specjalnie dużo bo 2 lata temu klasa 2A zebrała 211 zł co dawało ok. 10 kg.  Może w przyszłym roku będzie lepiej. Mimo wszystko gratulujemy 2B za sprawnie przeprowadzoną akcję.

 

 


Pod koniec listopada rozpocznie się kolejna edycja akcji

„Góra grosza”. Akcję w tym roku szkolnym 2010/2011 poprowadzi klasa 2B

 

Uwaga uczniowie klas III, którzy uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę 28 października 2010. 

Zdjęcia są dostępne u p. Marty Owczarzy

 


 

29 października 2010 odbył się konkurs „Halloween” na najlepsze przebranie . - zgłosiło się 12 chętnych do konkursu- oto wyniki I miejsce – Edyta Kauc i Zuza Renkas II miejsce – Marysia Sadowska III miejsce – Magda Samulak Czas i miejsce wręczenia nagród podamy już niedługo! Zdjęcia można zobaczyć na stronie szkoły.  


Uwaga uczniowie!!

 W piątek 29 października 2010 organizujemy Halloween!!Będzie to dzień przebierańców. Lekcje będą się odbywały normalnie, ale zachęcamy do przebrania się i do wzięcia  udziału w konkursie na najlepszy kostium. Wszyscy, którzy wezmą udział w konkursie zostaną sfotografowani a zdjęcia pomogą w wybraniu najlepszego przebrania. Będą nagrody. Zdjęcia będą robione podczas przerw w bufecie o 8.45, 9.40, 10.35, 11.30 i na dalszych, jeżeli zajdzie taka potrzeba. O sposobie głosowania poinformujemy we wtorek 2 listopada. 
Uwaga uczniowie! Prezydium Samorządu Uczniowskiego ogłasza nabór chętnych do pracy przy „Kawiarence Sienkiewiczowskiej”.Potrzebne będą osoby do przygotowania prezentacji komputerowych, gazetek ściennych, dekoracji, ale także będziemy potrzebować ludzi do robienia herbaty i podawania ciastek gościom. Osoby chętne proszone są do zgłaszania się do p. Owczarzy lub p. Czwarno 

Uwaga Uczniowie ogłaszamy nabór do Prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2010/2011.Swoje kandydatury należy zgłaszać do p. Marty Owczarzy i p. Ewy Czwarno. W zgłoszeniu należy zaznaczyć czy zgłaszacie się do walki o stołek Przewodniczącego czy tylko do pomocy Prezydium. 


Mamy ogromną przyjemność zawiadomić całą społeczność szkolną że mamy swojego przedstawiciela w Młodzieżowej Radzie Miasta – Dzielnicy Wola. Naszym przedstawicielem jest Aleksandra Weremko z klasy ID. Gratulujemy Oli i zapewniamy o wsparciu z naszej strony!


 

 W dniach 1 -3 marca 2012 w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się targi edukacyjne na której reklamowaliśmy naszą szkołę. Za aktywny udział w akcji  dziękujemy:Klaudii Kozłowskiej i Martynie Milczarek z ID, Karolinie Pieńkowskiej z IIB i Magdzie Surmackiej z IIF Karolinie Milej, Klaudii Cani z IIF Karolinie Partesie i Oli Weremko z IID Sonii Szostak, Mateuszowi Tyrakowskiemu i Paulinie Pośpiech z IF

Klaudii Aust. Monice Koneckiej i Asi Gromadce z IF 


Klasa IIE w imieniu Samorządu Uczniowskiego brała czynny udział w festynie zorganizowanym przez Urząd Miasta Dzielnicy Wola na ulicy Chłodnej. Podczas festynu 12 uczniów sprzedawało opłatki a cały dochód został przeznaczony na akcję charytatywną pomocy rodzinom potrzebującym. Zebrano 173, 25 zł.  

Klasa IC wraz z wychowawcą przeprowadziła akcję "aukcji bombek" i ciast. W sumie zebrano 522,76 zł. Dodatkowo cel został zasilony pieniędzmi zebranymi podczas sprzedaży opłatków na festynie.


„Szlachetna paczka” (2011/2012)                            

 Dzięki Wam zebraliśmy 1320zł – kupiliśmy żywność, środki czystości, ubranka dla dzieci, PRALKĘ , a także podarowaliśmy klocki Lego i inne zabawki.

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy – klasa 3D


Na przełomie listopada i grudnia 2011 w szkole prowadzona była tradycyjna już akcja „Góra grosza”. Akcję w imieniu całego Samorządu prowadziła klasa IA. Zebrano 141,45 zł - czyli około 10 kg monet. 

 

 


 Uwaga uczniowie klas III którzy byli na pielgrzymce maturzystów w Częstochowie  25 pażdziernika 2011 - zdjęcia reportażowe z tego wyjazdu dostępne są u p. Owczarzy

 

 

 

 


 

 

 

W piątek 28 października 2011 Samorząd Uczniowski organizuje dwa konkursy.

I Konkurs wycinania dyni – dynie należy przynieść do szkoły w piątek rano i zostawić w bufecie. Dynie przynosimy do godziny 11.30. Ocena dyni będzie na dużej przerwie. Dynie będą fotografowane.                                                                 II Konkurs na przebranie Halloween – Osoby przebrane, które chcą brać udział w konkursie muszą pozwolić się sfotografować. Przebrania będą oceniane ze zdjęć i wyniki podane będą w następnym tygodniu.  

 

Drodzy uczniowie przypominamy, że w czwartek 27 października 2011 jest Święto Szkoły i jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych, ale nie jest wolny od zajęć wychowawczych. Na ten dzień klasy III mają przygotować swoją interpretację „Dumki na dwa serca”, klasy II mają przygotować posiłek inspirowany twórczością Henryka Sienkiewicza, a klasy I przygotowują scenki rodzajowe między słynnymi parami sienkiewiczowskimi.

Obecność tego dnia jest obowiązkowa. Obchody rozpoczynają się od Mszy św. w Archikatedrze św. Jana na starym mieście.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do współpracy:

 Witamy wszystkich uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym 2011/2012. 

Wszystkich chętnych do współpracy z Samorządem serdecznie zapraszamy. Swoje zgłoszenia należy kierować do p. Owczarzy

i p. Czwarno. Zapraszamy wszystkich, którzy już pracowali w Samorządzie w gimnazjum, którzy chcą pracować w Samorządzie, mają dużo pomysłów i energii do ich realizacji. Nasze najbliższe akcje do których będziemy potrzebować pomocy to Święto Szkoły i Góra Grosza. 

Serdecznie zapraszamy!

 


 

 

 

 

 

Nasze plany na rok szkolny 2010/2011. 

Rok 2010/2011 jest dla naszej szkoły bardzo ważny, bo obchodzimy 20-lecie istnienia. Z tego powodu planujemy kilka imprez specjalnych: 

- Otrzęsiny klas I

- wybory do Prezydium

- „Góra Grosza”

- „Cafe Henio"

- „Gala V klepki” – wydanie specjalne

- Halloween

- zadynia

-mikołajki szkolne

- walentynki

- „Gala V Klepki” 2010/2011

- „Cafe Globo”

- „pierwszy dzień wiosny” 

- akcje niezaplanowane 


Uwaga uczniowie XII LO!

Ogłaszamy nabór do Prezydium Samorządu. Kandydatury należy zgłaszać do p. Owczarzy lub p. Czwarno. Przy zgłoszeniu należy zaznaczyć czy chcecie tylko pomagać w działalności Prezydium czy też chcecie zawalczyć podczas kampanii o stołek Przewodniczącego. O terminie rozpoczęcia kampanii powiadomimy Was w wkrótce!

 


Wakacje mamy za sobą i rozpoczął się nowy 2010/2011 rok szkolny. Mamy 6 nowych klas.

24 września 2010 w Woli Okrzejskiej odbyły się tradycyjne ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych. Otrzęsiny w tym roku z ramienia Prezydium poprowadził Jakub Gawrych i Sylwia Padochin, a pozostali pomagali, aby wszystko szło sprawnie i szybko. Konkurencji było 5. Oczywiście początek to autoprezentacja klas i cytryna dla wychowawców. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego zakładania rajstop damskich przez chłopców, A z nowych dyscyplin doszło przeciąganie liny. Palmę pierwszeństwa zdobyła klas IB.

Gratulujemy!!!

 

Zdjęcia można zobaczyć na naszej galerii.

 


 

Zdjęcia z otrzęsin 2010/2011 są dostępne u p. Marty Owczarzy. Na naszej stronie są tylko niektóre, wszystkich chętnych aby je zdobyć zapraszamy z własną płytką lub pendrivem.

 


 

21 grudnia 2010 roku o godzi. 12.00 odbędzie się „Cafe Henio”. Jest to jedna z imprez towarzyszących obchodom XX-lecia naszej szkoły. Podczas jej trwania będzie można dowiedzieć się czegoś o szkole dawniej i dzisiaj, spotkać absolwentów i byłych nauczycieli oraz zobaczyć ostatnie dzieło naszego szkolnego teatru „Scena bez dystansu” – sztukę „Mały Książę”. Impreza potrwa do ok. godziny 14.00. Serdecznie zapraszamy chętnych.