Zielona szkoła dla pierwszoklasistów - Białka Tatrzańska 2012 

W październiku 2012 roku, jak co roku, pierwszoklasiści wyjechali na wycieczki integracyjne w ramach tzw. Zielonej Szkoły, która w XII LO im. H. Sienkiewicza ma już swoją tradycję.

W tym roku znowu odwiedziliśmy w Białce Tatrzańskiej gościnne progi pensjonatu U Chramca. W pierwszym terminie w Białce przebywały klasy Ib i Ie wraz z opiekunkami i panią wicedyrektor, w drugim klasy Ia, Ic i Id wraz z opiekunami i panią  dyrektor szkoły.

Wyjazd miał charakter edukacyjno-integracyjny. Uczniowie mieli okazję lepiej swoich kolegów, wychowawców, a także swoje możliwości, zwłaszcza kondycyjne, a z tym było różnie ;). Podczas wycieczek poznawaliśmy kulturę Podkarpacia – styl zakopiański oraz piękno Tatr – wraz z ratownikiem TOPR wędrowaliśmy po górach i dolinach, zwiedzaliśmy Zakopane i okolice. W pensjonacie uczestniczyliśmy w edukacyjnym spotkaniu   z ratownikiem TOPR. Ponadto poznaliśmy tradycje góralskie (stroje, tańce, architekturę). Mogliśmy bawić się przy dźwiękach góralskiej kapeli. Jeśli i tego było mało, dla chętnych były i inne atrakcje: karaoke, bilard, oglądanie filmów. Nie zabrakło też działań integracyjnych – wspólnego pokonywania trudności podczas górskich wędrówek, w czasie rozmów z wychowawcami czy zajęć z psychologami. Komu było mało, mógł się zrelaksować w basenach z wodą termalną na Bani w Białce. Jeśli do tego dodamy moc smakowitego jadła serwowanego zarówno w pensjonacie, jak i w karczmie, gdzie zachwycony rozśpiewaną młodzieżą gospodarz sprezentował przepyszną pizzę, wyjazd możemy uznać za bardzo udany!