Wyjazd turystyczno-integracyjny 2016 do Białki Tatrzańskiej 

Tradycją wyjazdów turystyczno-integracyjnych klas pierwszych stało się odwiedzanie na przełomie września i października gościnnego Pensjonatu "U Chramca" w Białce Tatrzańskiej. W czasie przejazdu autokarem lała się na głowy woda z cieknącej klimatyzacji, ale byliśmy wyposażeni w parasole. Po przybyciu na miejsce zakwaterowaliśmy się w pokojach i udaliśmy się do pobliskiej "Karcmy" na obiad. Wszystkim smakowały chrupiące dewolaje. Następnie mieliśmy czas na odpoczynek po trudach podróży, a wieczorem wysłuchaliśmy ciekawego wykładu o ratownictwie tatrzańskim i wędrówkach wysokogórskich oraz zjedliśmy zaserwowaną wyjątkowo smaczną pizzę, rozmawiając i integrując się aż do ciszy nocnej.

Drugiego dnia pojechaliśmy w strugach deszczu zwiedzać średniowieczny zamek w Niedzicy oraz zabytkowy kościółek w Dębnie Podhalańskim. Wycieczka mimo chłodu była interesująca pod każdym względem, a przewodnik rozumiejąc nasze potrzeby mówił krótko i zwięźle. Przez pozostałą część dnia grzecznie wysłuchaliśmy gawęd góralskich i obejrzeliśmy kolejny odcinek "Top Model", integrując się międzyklasowo oraz spędzając czas na emocjonujących dyskusjach.

Trzeciego dnia zaszkoczył nas zjawiskowy, śnieżny, górski krajobraz. W zimowych strojach wybraliśmy się do Doliny Strążyskiej. Wycieczka górska przyprawiła nas o wypieki i dostarczyła nam przepięknych zimowych widoków. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w sercu Zakopanego - na Krupówkach. Pomimo wielu warstw ubrań wróciliśmy do pensjonatu jako sople lodu, ale rozgrzaliśmy się przy pysznym obiedzie i muzyce granej na żywo przez kapelę góralską.

Ostatniego dnia, zaraz po śniadaniu spakowaliśmy się, wykwaterowaliśmy się i jeszcze przed południem uczestniczyliśmy w grach sportowych i zabawach integracyjnych. Zmęczeni rywalizacją zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy.

Wycieczka bardzo nam się podobała, wspaniali opiekunowie dbali na każdym kroku o nasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Wspomnienia z Białki zostaną w naszych sercach na zawsze.

Swoimi wrażeniami podzielili się uczniowie klasy Ie