Biuletyn
Informacji
Publicznej


Nawigacja:


Informacje o Biuletynie

Korzystanie z Biuletynu

Niniejszy Biuletyn Informacji Publicznej zawiera niezbędne informacje dotyczące działalności XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie. Całość została podzielona na działy, do których dostęp zapewnia Nawigacja umieszczona po lewej stronie serwisu.

Każda podstrona posiada swój własny, niepowtarzalny, logicznie zbudowany adres URL. Dzięki zastąpieniu powszechnie stosowanej numeracji podstron i dokumentów nazwaniem ich, każdy dokument znajduje się pod łatwym do zapamiętania adresem.

Nasz Biuletyn został tak skonstruowany, aby obsługa poszczególnych podstron umożliwiała korzystanie wyłącznie z myszy lub tylko z samej klawiatury.

Standardy i wymagania dostępności stron WWW

Nasz Biuletyn został wykonany w oparciu o istniejące tego typu serwisy dostępne w Internecie, zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami, wymogami dostępności stron WWW oraz rozporządzeniem MSWiA w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej z uwzględnieniem minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Serwis opiera się o języki XHTML z elementami HTML i CSS dzięki czemu wszystkie podstrony, niezależnie od zastosowanego przez użytkownika oprogramowania i sprzętu, wyświetlają się poprawnie. Każda strona stanowi oddzielną całość i umożliwia wyświetlanie, przeglądanie oraz drukowanie na różnych urządzeniach elektronicznych.

Funkcjonowanie serwisu zostało przetestowane na komputerach z zainstalowanymi przeglądarkami internetowymi: Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Mozillą Firefox i Operą.